Шубка (Олена Фоурмен) – Пітер Рубенс

Шубка (Олена Фоурмен)   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Шубка”. Розмір картини 176 x 83 см., дерево, олія. Цей портрет Олени Фаурмент також відомий як “Венера в хутрі”. У 1626 році померла перша дружина Рубенса, Ізабелла Брант, а в 1630 році живописець вступив у другий шлюб з Оленою Фаурмент, яка з тієї пори стала з’являтися майже в кожній картині свого чоловіка.

З численних, більше двадцяти, портретів цієї жінки, підписані самим Рубенсом, користується особливою популярністю віденський портрет “Шубка”. Художник створює рідкісний по відвертості особистого почуття і чарівністю живопису образ оголеної Олени з накинутою на плечі оксамитовою, отороченной хутром шубкою.

Образ Олени Фаурмент, молодий фламандки, з її пружним тілом, атласною шкірою, м’якими пухнастими волоссям, блискучими очима і пишними, квітучою, жіночно – чарівною, в цій картині сповнений особливої свіжості. Переливчасте ніжними перламутровими фарбами тіло Олени Фаурмент відтінено темним пухнастим хутром шубки. Художник тонко відчуває відтінки напівпрозорих фарб, ніжних, червонуватих відтінків, рожевих мазків, переходять один в одного і утворюють немов емалевий сплав.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Шубка (Олена Фоурмен) – Пітер Рубенс.