Шулер з бубновим тузом – Жорж де Ла Тур

Шулер з бубновим тузом   Жорж де Ла Тур

Жорж де Ла Тур – один із самих чудових майстрів реалістичного живопису XVII сторіччя. Після періоду забуття його творчість знову знайшло визнання в XX ст. Художник народився в сім’ї булочника. У молодості йому протегував знатний вельможа і літератор А. де Рамбервилье. Ла Тур досить рано почав вести енергійну комерційну діяльність.

У 1617 він одружився і оселився в Люневиле. Художник пройшов через жахи Тридцятилітньої війни: чуму, голод, пожежі, в одному з яких загинули багато хто його твори, написані для жителів Люневиля. Творчість Ла Тура розвивалося під впливом Караваджо, художник звертався і до традицій лотарінгського пізньоготичного мистецтва. Найбільш явною особливістю творчості Ла Туру стало звернення до побутових сценок, простонародним типами.

Художник створював трагічні образи, що викликають співчуття, внутрішнє напружене роздум. Картина “Шулер” не типова для творчості художника. Авторство Ла Тура спеціалісти часом ставлять під сумнів, проте це, мабуть, найпопулярніша на сьогоднішній день робота майстра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)