Шулери – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Шулери   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина Шулери була створена близько 1594 року італійським художником Мікеланджело да Караваджо, відомого не тільки своїми роботами, але і буйною вдачею. Вважається, що оригінал придбаний художнім музеєм Kimbell 1987. Можливо, Караваджо пофарбував кілька копій картини.

Дана робота є важливим етапом для становлення Караваджо як художника. Вона була написана після того, як художник почав самостійну кар’єру пішовши з майстерні Джузеппе Чезаре, в якій був створений натюрморт з квітами і фруктами. З 1594 року Караваджо починає продавати свої роботи через посередника, який допоміг укласти живописцю контракти по всьому світі.

На картині зображені два багато одягнених хлопчика, які грають у карти. Але глядачеві видно, що один з них шулер. Додаткові карти він вклав в пояс за спиною. Зловісний літня людина дивиться через плече чесному гравцеві, повідомляючи напарнику інформацію про карти. Молодий співучасник зображений з кинджалом під рукою.

Це друга картина створена Караваджо після відходу з майстерні. Перша з них, “Ворожка”, привернула увагу і допомогла придбати хоч невелику, але важливу на початковому етапі репутацію. Фігури цих картин пропонували глядачеві щось нове. Реалістичні сцени вуличного життя, велика увага до дрібних деталей. Всі ці фігури зв’язані загальною драмою, але кожен є унікальним елементом в цій грі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шулери – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.