Сибір – Аполлінарій Васнецов

Сибір   Аполлінарій Васнецов

Аполлінарій Михайлович Васнецов – брат Віктора Михайловича Васнецова, являє собою унікальний приклад живописця-самоучки. Не отримавши систематичної художньої освіти, він потрапив в доброзичливу атмосферу підмосковного маєтку родини Мамонтових Абрамцево. Оточували його В. О. Рєпін, В. Д. Полєнов, В. А. Сєров, В. С. Остроухов та інші майстри того часу сприяли розвитку художнього таланту.

Після неодноразових поїздок по Півночі і Уралу живописець задумав серію робіт, які відобразили б велич російських земель і з вичерпною повнотою розповіли про особливості природних ландшафтів різних країв. Картина “Сибір” виконана епічного звучання і розмаху.

В узагальненому пейзажному образі художник представив глядачеві справжню Росію, багату своїми землями. Йде вдалину синява неба підкреслює панорамність і всеосяжність зображеного виду. Пагорби, порослі мохом камені, невисокі дерева – словом, все оповідає про характер рослинності цих земель з суворими зимами.

Динаміку в композиційне рішення Васнецов вносить фігурою стрімко скаче і залишає за собою клуби дорожньої пилу вершника. Кілька грубі фарби, дуже спрощений, типовий малюнок відрізняють мальовничу манеру художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сибір – Аполлінарій Васнецов.