Сидить плавець – Жорж Сера

Сидить плавець   Жорж Сера

Творець унікальної техніки – дивизионизма, провісника більш популярного пуантилізму, Жорж Сера було незвичайним майстром. Його манера передбачала копітку роботу над полотном, тому за своє коротке життя він зміг написати і закінчити лише сім великих полотен, і “Сидить купальник”- одне з них. Сера дуже любив подібні теми – купаються люди, сцени біля води, портові замальовки, цирк, займали в його творчості головне місце, особливо в останні роки.

Невигадливий сюжет написаний в нетривиальном стилі – картина ніби переливається і іскритися. Незвичайний “граючий” світло, що ллється з картини, досягнутий найдрібнішими мазками чистих контрастних кольорів. Унікальність техніки в тому, що ці мікрорухи кисті фактично невиразні оком. При такій “роздробленості” написання картина чудесним чином “збирається” з цього безлічі мазків і точок, перетворюючись в цілісний сюжет.

В роботі використані ясні чисті тони – блакитний, зелений, коричневий, так що якщо відкинути техніку, і уявити втілення “Купальника” у звичайній манері, з кольоровим колориту ми виразно точно зможемо віднести картину до імпресіонізму. На жаль, розроблена майстром техніка зазнала жорстким нападкам, причому не тільки твердолобі критики не оцінили нову манеру – прогресивні художники, найближчі друзі не відчували ніякого захвату. Незважаючи на це, Сера стверджував, що ще доведе життєздатність даного методу в мистецтві, але раптова хвороба обірвала його плани.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)