Сільська любов – Жюль Бастьєн-Лепаж

Сільська любов   Жюль Бастьєн Лепаж

Картина “Сільська любов”, одне з кращих творів Бастьєн-Лепажа, була придбана в Парижі Сергієм Михайловичем Третьяковим. братом засновника Третьяковської галереї, і заповідана їм на це зібрання. Вона висіла серед полотен російських майстрів другої половини XIX століття більше тридцяти років. По всій видимості, відомого колекціонера привернуло в роботі французького художника те ж прагнення передати правду життя, яке було властиво творчості російських живописців того часу.

Світлий весняний вечір. У старого огорожі, що розділяє дві селянські садиби, стоять хлопець і дівчина. Сором’язливі, збентежені зустріччю, вони несміливо підшукують слова, які могли б сказати один одному. Їх хвилювання так природно передано художником, що кожний мимоволі співпереживає їм. Стан незручності сковує молодих людей: хлопець розглядає свої пальці, дівчина смикає подарований їм квіточка.

У творчому доробку Бастьєн-Лепажа залишилося безліч начерків з натури. Існує малюнок до цієї сцени, яку він спостерігав у рідному селі Дамвиллер. Художник писав те, що побачив, а не склав. І для нього була дорогоцінна кожна деталь, яка посилила б життєве правдоподібність цієї сцени: огорожа розвалюється, в’юнкий плющ, гарячі червоно-помаранчеві настурції, далеко схилені до землі фігурки жінок.

Дівчина з тонкими косичками і хлопець в робочому одязі майстрового зображені не тільки з достовірністю і психологічною глибиною, але і з великим поетичним почуттям. Обидва вони міцним корінням пов’язані з землею. Звичаї рідної Лотарингії, яку так любив художник, зближують їх.

В основі творчого методу Бастьєн-Лепажа була робота з натури. Він прагнув передати її характерні, неповторні особливості, виявляючи в конкретному явищі загальні, типові риси. Коли живописець ухилявся від безпосереднього відтворення натури, зраджував собі, придумував і складав композицію, то терпів невдачу. І йому довелося випробувати чимало творчих мук, перш ніж він остаточно вибрав шлях художника-реаліста, побутописця свого краю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)