Сільська вулиця – Федір Васильєв

Сільська вулиця   Федір Васильєв

Федора Васильєва можна з упевненістю назвати міським жителем. Майже вся його життя пройшла в Петербурзі. Але звідки тоді взятися чудовим сільським краєвидом за один з яких, живописець був навіть удостоєний першої премії конкурсу, організованого Товариством заохочення художників?

Все просто – влітку 1868 року Васильєв відправляється на відпочинок в село Костянтинівка, поблизу Червоного Села недалеко від Петербурга. Молодий живописець був захоплений простий красою сільського життя, побутом, природою, з плином сільського світоустрою. Для нього все було нове і всі незмінно дивувало.

Полотно “Сільська вулиця” зосереджена на двох головних “героїв” пейзажу – безкрайньому небі і широкої разъезженной, изритой коліями від коліс, дорозі. Небо, як водиться у Васильєва чудово – живе, дихає простір, заповнений великими контурами хмар. В іншому ж, живописець залишається гранично чесним з глядачем – сільський пейзаж виписаний точно і детально. Рівні ряди будинків з дерев’яними та солом’яними дахами, ніби каравани шикуються перед поглядом і йдуть за горизонт, нечисленні люди, зайняті справою, дорога, демонструє, що тут протікає насичене життя. Навіть самий уважний глядач не знайде в сільському краєвиді ні ноти критики, так як вся картина – це милування і любов до сільському краю.

У наступні роки, Васильєв тільки зближувався з сільської природою та побутом – він робить поїздки в Тамбовську губернію і маєтку свого покровителя графа Строганова.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)