Сільський концерт – Тіціан Вечелліо

Сільський концерт   Тіціан Вечелліо

Ця робота – одна з таємниць європейської живопису: незважаючи на його безперечна якість і епохальну важливість, думки розходяться щодо його творця і самої теми. Це – видатний шедевр венеціанського Ренесансу, саміт творчої кар’єри Джорджоне, так так, щоб згідно з деякими це, можливо, картина була дописана, або принаймні закінчена Тіцианом, а не Джорджоне.

Живопис інтерпретувалася як алегорія Природи, подібної Шторму Джорджоне, який був, безперечно, пофарбований їм; це навіть розглядалася як перший приклад сучасного пастушеского жанру. Його повідомлення повинно бути більш складним, ніж це. Ймовірно, що власник свідомо об’єднав кілька тем у цій живопису, і розшифровка символів зажадала ступеня ерудиції навіть під час її створення. Протягом вісімнадцятого століття живопис була відома простою назвою “Пасторалі” і тільки згодом була даними назву “Fкte champкtr” або “Сільський концерт” внаслідок його святкового настрою.

Сучасне дослідження вказало, що склад – фактично алегорія поезії. Жіночі фігури на передньому плані – ймовірно, музи поезії, їх нагота показує їх божественне істота. Проливная вода постійного числа від скляної фляги являє перевершує трагічну поезію, в той час богиня тримає флейту, є музою менш престижної комедії або пасторальної поезії. Добре одягнений молодий чоловік, який грає на лютні, є поетом високого ліризму, в той час як з непокритою головою – звичайний лірик.

Живописець базував це диференціювання на творі “Poetica” Аристотеля. Пейзаж характеризується дуальністю. Між витонченими, тонкими деревами зліва, ми бачимо віллу, в той час як праворуч, в пишній гаю, ми бачимо, що пастух грає на волинці. Все ж ефект повністю об’єднано. Саме присутність красивих, зрілих муз забезпечує натхнення; гармонія пейзажу і чисел, кольорів і форм оголошує близьку взаємозв’язок між людиною і природою, поезією і музикою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)