Сім діл Милосердя – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Сім діл Милосердя   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина “Сім діянь милосердя” також відома під назвою “7 актів милосердя”. Близько 1607 року вона була зображена маслом Караваджо, італійським реалістом і впливовим художником Стилю бароко.

Історія семи діянь сходить Євангелії від Матвія. В католицькій вірі вони втілюються у вигляді набору певних жалісливих актів, спрямованих на матеріальну допомогу нужденним.

На основі 25 глави Євангелії сформувалися наступні діяння:

Поховати мертвих. На задньому фоні двоє чоловіків несуть мерця. Відвідати ув’язнених, нагодувати голодних. Караваджо поєднує два діяння в одному сюжеті. Праворуч жінка відвідує людини у в’язниці і годує його грудьми. Поселити бездомних. Паломник просить у шинкаря укриття. Одягнути бідних. Санкт Мартін розірвав свою мантію навпіл і віддав її оголеного жебракові на передньому плані. Це відсилає нас на популярну легенду з цим святим. Відвідати хворих. Цей акт представлений зустріччю каліки-жебрака і Сен-Мартена. Втамувати спрагу. Самсон п’є воду з ослячою щелепи.

Американський історик мистецтва Джон Спайк зазначає, що ангел в центрі надихає людство бути милосердним. Вибір Самсона в як персонажа, що відображає втамування спраги, настільки своєрідний, що викликає деякий потрясіння. Згідно одному з сюжетів старого завіту, Самсон, використовуючи знайдену ослячу щелепу, забрав життя тисяч філістимлян. Потім, коли Самсону загрожувала небезпека померти від спраги, Бог послав йому воду. Враховуючи це, складно уявити такого персонажа в картині про милосердя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сім діл Милосердя – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.