Сім’я герцогів Осуна – Франциско Хосе де Гойя

Сімя герцогів Осуна   Франциско Хосе де Гойя

Хосе Франциско де Гойя, Гойя-і-Лусіентес, був одним з найбільш різнобічних майстрів у мистецтві Нового часу. Він писав портрети і картини на історичні, міфологічні та релігійні сюжети, виконував стінні розписи і картини для шпалер, був блискучим майстром офорту і літографії, віртуозним рисувальником.

Художник навчався в Сарагосі і Мадриді, кілька разів безуспішно намагався вступити до Академії Сан-Фернандо в Мадриді. У 1770-1771 він подорожував по Італії і, повернувшись до Сарагоси, виконав перші свої замовлення, серед яких – розпис купола в соборі Нуестра Сеньйора дель Пілар. У 1773 Гойя переїхав в Мадрид. У 1780 році він був обраний до Академії Сан-Фернандо, в 1786 був призначений придворним художником, в 1795 – першим президентом Академії, а в 1799 році – першим живописцем короля. У цей час у творчості майстра наростають риси трагізму, неприйняття сучасної дійсності.

Художникові довелося емігрувати до Франції. Груповий портрет сім’ї герцогів Осуна – одна з найвідоміших робіт митця, створена в період, коли його майстерність портретиста отримало визнання і переживало розквіт. Інші відомі твори: “Портрет маркізи Ганни Понте-хос”. Ок. 1787. Національна галерея, Вашингтон; серія офортів “Капрічос” . 1797-1798; “Розстріл мадридських повстанців у ніч на 3 травня 1808 р.”. 1814. Прадо, Мадрид.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сім’я герцогів Осуна – Франциско Хосе де Гойя.