Сім’я Йорданса в саду – Якоб Йорданс

Сімя Йорданса в саду   Якоб Йорданс

Иорданс вкрай рідко писав портрети, як такі, хоча і був чудовим майстром у цій справі. Ось і ця картина не тільки груповий портрет родини живописця, але і сам уклад бюргерської життя. На картині зображена дружина художника Каталіна ван Норт з дочкою Елізабет, служниця, що тримає кошик з фруктами, і сам художник, з лютнею в руках. І композиція, і колірне рішення говорить про спокої і гармонії.

Художника і його дружину, одягнених у темні костюми, розділяє яскраво-червоне колірне пляма в одязі служниці. Впевнений малюнок створює об’ємність форм, усиливаемую бічним світлом, що падає праворуч на дружину Йорданса і підкреслює лукаву посмішку дівчинки.

М’яке та спокійне обличчя дружини як би спочиває на складному мереживній жабо іспанського коміра. Її темне плаття з красивою обробкою служить прекрасним фоном, фігурки для дівчинки, одягнена в рожеве сукня з білим фартучком. Синьо-зелений хустку на дитячій голівці мило відтіняє вибилися з-під нього золотисто-руді кучері. Від полотна віє радістю і спокоєм, що панує в цьому благополучному будинку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)