Сім’я комедіантів – Пабло Пікассо

Сімя комедіантів   Пабло Пікассо

“Рожевий” період творчості, який змінив похмурий “блакитний” ще називають “цирковим”, так як головними героями більшості полотен Пікассо стають бродячі артисти.

Циркові артисти в той час вважалися представниками нижчого стану, отакі аутсайдери суспільства, однак, вони, тим не менш, були вільні і незалежні. Саме ця романтизированная свобода і приваблювала художників-авангардистів, які прагнули “скинути” з себе кайдани академічного жанру і вирушити вслід за своєю фантазією, незважаючи на критику і консервативне суспільство. Так, що зображення циркачів, арлекінів, блазнів було в той час надзвичайно модно і популярно. Не залишився осторонь цієї теми і Пікассо.

Полотно зображує сім’ю циркачів, при цьому існує припущення, що всі герої картини – це реально існуючі люди, а не плід уяви художника. Справа в тому, що сам Пікассо дуже любив заходити в цирк “Медрано”, що розташовувався на Монмартрі, де і черпав натхнення.

Першим на себе звертає увагу – струнка композиція картини. Всі герої полотна психологічно відчужені один від одного – вони не спілкуються між собою, навіть їхні погляди не перетинаються, але все ж, об’єднані разом, вони виглядають гармонійно і злагоджено.

Герої твору перебувають у якомусь задумливому, меланхолічність у настрої. Здається, що ця немаленька родина в черговий раз збирається переїжджати кудись, але всі чекають одну жінку, яка сидить ближче за всіх до глядача, сумно дивиться вдалину і чомусь не поспішає покидати це місце.

Характер діяльності героїв підкреслять одягом. Однак їх ставлення до творчої середовищі ще більшою мірою демонструють їх ноги – вони стоять в конкретних танцювальних позиціях.

Що стосується технічної сторони роботи, то тут автор працював у звичному для “рожевого” періоду колориті – тепла охриста, золотиста, срібляста і рожева гама. Більшу увагу, як уже зазначалося, Пікассо приділили композиції – недавні рентгенологічні дослідження показали, що майстер кілька разів переписував розташування фігур на полотні, поки не досяг потрібного йому результату.

Як і багато роботи Пікассо, ця картина вже довгий час “живе” в США, а саме, в Національній галереї мистецтв Вашингтона.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Сім’я комедіантів – Пабло Пікассо.