Сім’я на терасі – П’єр Боннар

Сімя на терасі   Пєр Боннар

У цій роботі Боннара ще немає тих яскравих, мерехтливих квітів, що характерні для більш пізнього періоду його творчості. Тим не менш, “Сім’я на терасі” – дуже боннаровская річ. Художник тут висловив себе, насамперед, у виборі сюжету. Спокійна семейственная життя, діти, кішки і собаки, невеликий садок – все це відображене Боннаром з надзвичайною любов’ю.

Натхненна пам’ять Живопис Боннара, оттертая на задній план європейського образотворчого мистецтва XX століття “зубрами” авангардизму, майже не знайома широкому загалу. Пікассо, Матісс, Далі – ось кумири минулого століття. Боннар на їх фоні здається бляклим, вторинним, “неактуальним”. І, тим не менш, свої глядачі у митця завжди були.

Глядачі, втомлені від палючого спеки сучасного живопису, від нескінченних “нових слів”, проривів і надривів. Для них, які сумують про простому і прекрасному, Боннар був подібний оазис в розпеченій пустелі. У цьому оазисі росли зелені дерева і яскраві квіти, текли прозорі струмки, в яких плескалися сонячні відблиски, посміхалися юні жінки, і всі вікна виходили в сад. Що за біда, якщо, може бути, “такого і не було”? Все одно воно було. Запорукою тому – пам’ять митця, його фарби, пензлі та полотно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)