Сім’я Солер – Пабло Пікассо

Сімя Солер   Пабло Пікассо

Поряд з кричущими, сумними, журливими і глибоко філософськими роботами “блакитного” періоду творчості Пабло Пікассо, є і кілька картин, які не мають настільки трагічних мотивів, хоча і не суперечать загальній гаммі, вибраній художником у цей час. “Сім’я Солер” одна з таких творінь.

Як відомо, на початку 1900-х Пікассо відчував серйозну потребу і з радістю брався за замовлення, обіцяли хоч якийсь прибуток. Солер був процвітаючий кравець з Барселони. Невідомо чим сподобався молодий художник, якому тоді було всього 21 рік, заможного кравця, але саме йому він замовив кілька картин – власний портрет, портрет дружини і груповий портрет. Одна з картин цього умовного триптиха сьогодні знаходиться в Ермітажі в Санкт-Петербурзі.

Сімейний портрет “Сім’я Солер” виконаний в так званому жанрі “сніданок на траві” колись модного в середовищі імпресіоністів. Велика родина Солер розташувалася навколо застеленій на землі зім’ятої скатертини. Весь фон картини дан умовно – він всього лише позначений контрастує темно-синім кольором. Сам “сніданок” теж доволі схематичний і оригінальний – порожня тарілка, кілька фруктів, перекинута пляшка і кролик, який ніби тільки що був підстрілений.

Вся увага зосереджена на членах сім’ї, очевидно замовнику було важливо побачити та дізнатися на сімейному портреті кожного, навіть собака наче б позує молодому майстрові.

Незважаючи на те, що всі особи мають характерні відмінні риси, автор залишився вірний своїй індивідуальній неповторній манері – певна узагальненість і лубочність. Картина виконана в блакитних тонах, які були притаманні даному періоду відповідної назви, проте, кольори не несуть тут звичайної драматичної смислового навантаження. Швидше, навпаки, автору вдалося зобразити теплу сімейну обстановку холодними тонами. Втім, на цей рахунок думки можуть різнитися.

Не відомо чи сподобалась робота замовнику, однак, сімейний портрет, написаний у формі жанрової сцени, увійшов в аннали шедеврів світового живопису. Картина сьогодні знаходиться в Льєжі і виставлена в музеї сучасного мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)