Сім’я художника – П’єр Огюст Ренуар

Сімя художника   Пєр Огюст Ренуар

Габріель Ренар – француженка, яка стала важливим членом сім’ї художника П’єра-Огюста Ренуара, колишня нянею сина художника і часто його моделлю. Вона була наставницею Жана Ренуара, пробуджуючи і заохочуючи його інтерес до кіно. Після заміжжя в 1921 році вона стала носити ім’я Габріель Ренар-Слейд. Габріель народилася в Эссуа, Про департамент, її двоюрідною сестрою була Аліна Вікторина Шариго Ренуар, дружина П’єра-Огюста Ренуара.

У цій же селі народилася і Аліна. У шістнадцять років Габріель Ренард переїхала в Париж і оселилася на Монмартрі, жила в будинку Ренуара і була нянею дітей художника. Габріель Ренар зображена Ренуаром на численних портретах разом з його дітьми. Між Габріель Ренар і Жаном Ренуаром існувала тісний зв’язок, яка збереглася протягом всього її життя. Габріель був буквальна зачарована новим у той час винаходом – кінематографом, і брала малолітньої Жана Ренуара на перегляди фільмів.

Згодом Жан став відомим кінорежисером. В останні роки життя П’єр-Огюст Ренуар страждав від важкого ревматоидального артриту, але продовжував з її допомогою займатися живописом. Коли сім’я переїхала на ферму в Кан-сюр-Мер поблизу узбережжя Середземного моря в пошуках більш сприятливих умов для хворого на артрит Ренуара, Габріель переїхала разом з ними. Якщо він працював у своїй студії, Габріель допомагала йому, укладаючи пензель йому в руку так, щоб він міг тримати її своїми понівеченими артритом пальцями. Зайнята вихованням дітей Ренуара Габріель не виходила заміж до 1921 року, поки діти не стали дорослими. Її чоловік, Конрад Хенслер Слейд, був художником з багатої американської сім’ї.

У них був син на ім’я Жан Слейд. Після окупації Франції німцями під час Другої світової війни, Габріель і її сім’я переїхали в Сполучені Штати, на батьківщину чоловіка. Жан Ренуар також переїхав до Сполучених Штатів під час війни. Будучи успішним кінорежисером, він оселився в Голлівуді. Коли чоловік Габріель помер у 1955 році, вона переселилася в Беверлі Хіллз, щоб бути поруч з Жаном Ренуаром. Габріель Ренар-Слейд померла в своєму будинку в Беверлі Хіллз в 1959 році.

У своїх мемуарах “Моє життя і мої Фільми” Жан Ренуар починає і закінчує свою книгу з розповіді про Габріель Ренар, і в автобіографії він підкреслює глибокий вплив, яке Габріель вплинула на його життя. Він пише: “Вона навчила мене бачити обличчя за маскою, шахрайство за процвітанням” і закінчує спогад словами, що він часто говорив, як дитина: “почекай мене, Габріель”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Сім’я художника – П’єр Огюст Ренуар.