Сімейний портрет на тлі пейзажу – Франс Халс

Сімейний портрет на тлі пейзажу   Франс Халс

Протестантська церква вітала багатодітні шлюби, вважаючи, на відміну від католицької церкви, саме їх, а не утримання, наріжним каменем суспільної моралі. Інститут сім’ї користувався великою повагою в голландському суспільстві. Хальс написав чотири сімейних портрета. В даному випадку перед нами “Сімейний портрет на тлі пейзажу”, ок. 1648 . Ми нічого не знаємо про людей, які дивляться на нас з картини. Швидше за все, вони багаті і щасливі в маленькому світі своєї сім’ї.

Чоловік і дружина тримають один одного за руки, як і личить чесним подружжю, поклявшимся один одному у вічній вірності перед вівтарем. Поруч із ними стоять їхні діти – хлопчик і дівчинка. Діти теж виглядають цілком задоволеними життям, обличчя у них трохи пустотливі і добродушні. Лише один персонаж картини задумливий і сумний – це чорношкірий слуга, написаний позаду своїх господарів. Якби не білий комір його камзолъчика, він зовсім загубився б на темному тлі дерев.

Слуга-негреня – дуже точна і характерна прикмета часу. Саме в ті роки Голландія почала активно освоювати заморські землі. Негоціанти привозили звідти прянощі, кава і – чорношкірих слуг. Пейзаж, на тлі якого написано добропорядне сімейство, належить пензлю Пітера Молейна, відомого харлемского пейзажиста, досить часто працював у творчому тандемі з Хальсом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сімейний портрет на тлі пейзажу – Франс Халс.