Сімейний портрет – Нікола де Ларжильер

Сімейний портрет   Нікола де Ларжильер

В історію мистецтва Франції Нікола де Ларжильер увійшов як портретист, хоча часом художник звертався і до пейзажу. Він прекрасно володів мистецтвом парадного офіційного портрета, але не зробив у ньому ніяких відкриттів, суворо дотримувався традиційних норм.

В камерних портретах, в корпоративних портретах муніципальних чиновників, у яких Ларжильер об’єднував репрезентативний портрет з історичної багатофігурною композицією, його живописна манера ставала більш вільною. Ларжильер народився в Парижі, навчався живопису в Антверпені.

З 1674 художник працював в Англії в майстерні одного з послідовників Ван Дейка, але у нього виникли труднощі з замовниками згідно з католицьким віросповіданням, Ларжильер повернувся в Париж. “Сімейний портрет” – одне з кращих творів майстра.

Раніше вважалося, що це – автопортрет з дружиною і дочкою. Цій роботі притаманні легка манера письма, ніжні колірні переходи і рефлекси, свобода створення світло-повітряного середовища. Інші відомі твори: “Груповий портрет членів паризького муніципалітету”. 1689. Лувр, Париж; “Жіночий портрет”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Шарль Лебрен, живописець короля”. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)