Сімейство прокуратора Луїджі Пізані – Алессандро Лонги

Сімейство прокуратора Луїджі Пізані   Алессандро Лонги

Портрети пензля Алессандро, сина П’єтро Лонгі, належать різним жанрам. Серед них можна зустріти абсолютно объективистские, камерні погрудні зображення живописців, які він робив для своєї книги, присвяченої венеціанським майстрам.

Більш детальну композиційну програму з пояснювальними атрибутами він використовує в суворих портретах, що представляють разом з першою групою людини доби Просвітництва. Всі вони виявляють здатність Лонги до точної І проникливою психологічній характеристиці.

Великі парадні портрети також вдавалися талановитому і різнобічно обдарованого художника. Репрезентативний портрет Сім’ї прокуратора Луїджі Пізані об’єднує в собі ідеї сімейної чесноти і офіціозної показності. Дож Алвизе Пізані явно пишався своїм потомством – сином-прокуратором, займав одну з найбільш почесних посад в чиновницькій ієрархії республіки, плодовитої гідною невісткою Паолиной Гамбарой, їх чотирма чарівними нащадками. Праворуч – двоє вельмож, особи яких відзначені рисами фамільного подібності.

Це сини Альвізе, брати Луїджі, Эрмолао “У Джованні Франческо і Эрмолао” Франческо. З святкового сімейного кола своїм суворим чорним вбранням виділяється абат Джованні Грегоретти, який простягає дитині крендель, немов гостию – церковний хлібець у таїнстві причащання. І без того багатофігурний портрет здається переповненим за рахунок включення алегоричних фігур, що символізують плодючість, розумну діяльність і подружню вірність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Сімейство прокуратора Луїджі Пізані – Алессандро Лонги.