Симфонія – Моріц фон Швинд

Симфонія   Моріц фон Швинд

Австрійський живописець Моріц фон Швинд відноситься до числа майстрів-романтиків. Він входив до гуртка композитора Ф. Шуберта і письменника Ф. Грільпарцера. В юності майбутній художник захоплювався філософією і вивчав її у Віденському університеті, але любов до живопису взяла верх, і він вступив до Віденської Академії мистецтв.

Пізніше майстер удосконалювався в Мюнхенській Академії у відомого німецького романтика і “назарейца” П. Корнеліуса. Згодом Моріц фон Швинд працював у Мюнхені, Карлсруе, Франкфурті-на-Майні, часто відвідував Відень. Він писав картини на теми німецько-австрійських казок і легенд, жанрові сцени.

Побутові сюжети в його творах пройняті добродушним гумором і нерідко отримують миропоэтическую інтерпретацію, характерну для пізніх романтиків. Художник працював також як ілюстратор, що знайшло відображення у стилістиці його живопису. “Симфонія” – складне поетично-філософський твір, створене в період розквіту творчості майстра.

Тут знайшли своє вираження не тільки його художньо-естетичні, але і світоглядні уявлення. Стилістика роботи нагадує про захоплення художника мистецтвом “назарейцев”. Інші відомі твори: “Мандрівка Фалькенштайна”. 1843-1844. Музей образотворчих мистецтв, Лейпциг; “Весільна подорож”. 1862. Галерея Шака, Мюнхен.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)