Симфонія у білому №3 – Джеймс Уістлер

Симфонія у білому №3   Джеймс Уістлер

Художник приступив до роботи над цим полотном в 1865 році, але закінчив його лише два роки потому, вже після свого повернення з Південної Америки. За ці два роки у творчій манері Уістлера відбулися значні зміни.

Перед нами останній з написаних Уистлером портретів Джоани Хиффернан, його натурниці і коханки; після повернення художника з Вальпараїсо вони розлучилися. Ця картина, крім того, стала для Уістлера прощанням з “японизмом” – після 1867 року східні мотиви майже повністю зникають з його творчості. Робота свідчить і про те, що до цього часу слабшає вплив на художника живопису прерафаелітів.

Якщо перші дві “Симфонії” насичені символічним підтекстом, то в цьому творі розповідний елемент, за великим рахунком, немає, що зближує картину з творчістю художників-естетів. У 1865 році на виставці в Королівській академії Вістлер познайомився з роботами відомого художника-естета Альберта Мура і був захоплений його “Мармурової лавою”. Естетизм Мура дає про себе знати у багатьох уистлеровских речі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Симфонія у білому №3 – Джеймс Уістлер.