Син людський. Гравюра – Альбрехт Дюрер

Син людський. Гравюра   Альбрехт Дюрер

У Дюрера не було великої майстерні з безліччю учнів. Достовірні його учні невідомі. Імовірно пов’язують з ним насамперед трьох нюрнберзьких художників – братів Ганса Зебальда і Бартеля Бехам і Георга Пенца, відомих, головним чином, в якості майстрів гравюри малого формату.

Цікаво згадати про те, що в 1525 р. всі три молодих майстри були віддані суду і вислані з Нюрнберга за атеїстичні погляди і висловлювання революційних ідей. Їх високі майстерності гравюри на міді носять абсолютно світський характер і свідчать про сильний вплив італійської гравюри.

Бартель Бехам втілює античні сюжети, особливо цікавлячись оголеним тілом, створює чудові портрети, зображує фігури ландскнехтів. Його листи відрізняються свободою, ясністю і легкістю, виявляючи прекрасне володіння технікою гравюри.

Прикладом може служити тонка, пронизана світлом і повітрям “Мадонна біля вікна”, представляє собою чарівну жанрову сцену. У творчості трьох названих граверів долається дріб’язковість, дрібність і напруженість поздиеготического мистецтва; у їх зображеннях панують чіткі пластичні форми, ясні спокійні контури. У цьому сенсі вони продовжують традиції зрілих і пізніх робіт Дюрера.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Син людський. Гравюра – Альбрехт Дюрер.