Сіна, Пті-Женвилье – Клод Моне

Сіна, Пті Женвилье   Клод Моне

Річковий пейзаж пензля Клода Оскара Моне оповідає про околицях поблизу річки Сени. Це Пті-Женвилье, – невелике містечко в шести кілометрах від Парижа, відокремлений, зі спокійним плином своєї провінційної життя. В роботі Моне тиша і оригінальність скромного французького куточка віддана достеменно у пропорціях, кольорах, настрої.

Віддаючи данину іншому течією, ніж Бароко або Романтизм, автор прагнув саме до такої справжності і єству, що бачив сам. Натура води, похилі будівель і сизого неба написані понуро, суворо, мокро. Немов текучі самій хвилі Сени розмили настрій полотна, залишаючи глядача настрій реальної нудьги і самотності краю. В роботі Клода Моне багато мазків. Вони різні – широкі, звивисті, рівні, хаотичні. Характер їх накладення задає напрямок течії води і брижів на її дзеркальної сизости, одночасно уплощая рівні стіни сараїв, цегляного будинку, дощок. В роботі присутні завихрення круглої кисті – це сірий димок пароплавної труби.

Компонування численних човнів і човників, будинків і будиночків вдала в поєднання з мокрим берегом і синявою горизонту. Незважаючи на безліч дрібних деталей, однорідних по структурі і кольору, Моне вдається розмежувати їх скупченість. При всьому при цьому в руках художника є лише відтінки спектру без домішки вугільної сажі. У його роботі відсутній чорний контур, а тіні мають намешанную темну щільність різнобарвної палітри. При цьому саме поєднання монохромного фарби Сени і болотистій трави дуже вдало. У роботі мало яскравих плям, хіба що ванільні дошки в купі звалища виділяються світлим плямою, так смужка горизонту.

Настрій річкового пейзажу досить спірне. Не можна визначити день, віяло, ранок зобразив Оскар Клод Моне. Занадто сизе небо, низьке і моросящее характерно як для літньої негоди, так і для осінньої. Затишшя на березі свідчить про запустіння краю. Лише невеликий катер порушує тишу оповідання і нерухомий пейзаж. Це чиста робота відвертими фарбами, сміливими мазками, новим настроєм імпресіонізму. Клод Моне написав сумну, але виразну і справжню дійсність повернення у Францію після життя в Англії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)