Сіна з Понтонним мостом Гранд Джет – Вінсент Ван Гог

Сіна з Понтонним мостом Гранд Джет   Вінсент Ван Гог

В 1886 році, Вінсент Ван Гог проживає в Парижі, прогулюючись по вуличках якого він шукає натхнення для створення нових картин. Змінюється манера його письма і зміст картин. Палітра його робіт стає більш спокійною і нагадує творчість французьких імпресіоністів.

Художник часто працює на пленері, пише куточки Монмартра, набережну і мости річки сени та інші красиві місця міста. На картині “Сіна з Понтонним мостом Гранд Джет”, виконаної з натури, зображений річковий пейзаж з мостом, який за колірного колориту дуже близький до картин Каміля Піссаро. Це ще раз доводить, що Ван Гог в цей період творчості вважав себе соратником імпресіоністів і французьким художником, живопис якого належала Франції і всьому людству. У цей час починає формуватися живописна манера художника, завдяки якій його картини легко дізнатися.

Картина написана рівномірними прямими мазками. Світле небо написано блакитнуватими горизонтальними мазками, на тлі яких видно теплі відтінки хмар. Міст, який є центром композиції, немов масивний моноліт, виділений на фоні повітряної зелені дерев. Кам’яна кладка контрастні по відношенню до строкатої водної гладі. Пара закоханих зупинилася на мосту, милуючись навколишнім пейзажем. Невеликі човники з відпочиваючими жителями Парижа, пропливають під мостом, губляться на тлі темної води і здаються зовсім непомітними. Вітер колишіт темно-зелене листя прибережних дерев і створює хвилі на річці.

Художник пише важкими щільними відтінками синього кольору поверхню водної гладі, в якій видно відображення навколишніх предметів. У ній можна побачити відтінки листя дерев, хмарного неба, конструкції мосту, що додає картині цілісність зорового сприйняття. Майстерно передана художником фактура води, написана широкими горизонтальними мазками. Холодні відтінки далекого плану плавно вплітаються в охристий колір берега і зелень дерев.

Картина “Сіна з Понтонним мостом Гранд Джет” пронизана світлом і повітрям. Її колорит, заснований на поєднанні теплих і холодних кольорів, створює відчуття гармонії, спокою і атмосферності пейзажу. Але, незважаючи на це, відчувається емоційний стан митця, насолоджується своєю роботою, яке одночасно і заспокоює його і дає новий виток творчих ідей, втілених пензлем на полотні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Сіна з Понтонним мостом Гранд Джет – Вінсент Ван Гог.