Сіна, засніжений Порт Віллі – Клод Моне

Сіна, засніжений Порт Віллі   Клод Моне

Провінційний північний куточок Франції на березі Сени потрапив у поле зору імпресіоніста Клода Моне у 1885 році. На відміну від традиційних теплих літніх картин, ця вийшла занадто холодною і сніжною. За традицією імпресіоністського листи полотно не містить чорної фарби і рясніє бузковими тінями там, де їм належить бути.

Однак відсутність світила і непривітна поволока на небі ставить під питання приглушений відтінок пагорба. Чому бузковий, чому немає переходу від світла до тіні, від чого його верхівка темніше схилу? Бути може, робота написана по пам’яті, і вона зіграла злий жарт? Враження від представленого полотна складається сумне та сумне. Тут багато похмурих відтінків і безлюдно. Самотньо стоять тонкі деревця скинули снігові шапки, значить, сніг вже не свіжий і приховує сліди численних слідів.

Швидше за все, серед них немає людських відбитків, а брижі холодних мазків – данина сонячної грі в тепло і холод. Сіна – портова річка, однак Моне вихопив її життя в момент самотнього течії, тиші і повного спустошення. Вона практично дзеркальна, за винятком легкої брижі на поверхні. Це неспокій Клод Моне прописав окремими штрихами маленькими човниками-мазками білого і все того ж бузкового.

Пронизує морозна фарба лежить на дальньому плані купою снігу, на близькому – відображенням сніжної вершини. І всюди монотонність палітри. Не можна назвати річковий пейзаж веселим. Швидше, він сумний і порожній. У цьому весь автор з його настроєм. Французька життя його кишить різноманітністю, в основному радісним і соковитим. Тут же невгамовний голод по весні. Це безмовність мізерних фарб і деталей спустошує. Незважаючи на гарне компонування і, здавалося б, великі деталі, відмінний план, в роботі не вистачає чогось головного. Бути може, акценту на щось французьке, не схоже на будь-яку річку в будь-якій країні. Або людей, одинокій човна або споруди.

Не замислюючись над складним пейзажем, автор зробив ставку на колірне рішення. Невеликою кількістю квітів він створив сніжний пейзаж. Він реалістичний, але дещо надуманий. Швидше за все, шари перекривалися кілька разів, тому робота не здається прозорою, як інші картини Моне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сіна, засніжений Порт Віллі – Клод Моне.