Сінагава, гора Готэнъяма – Утагава Хиросигэ

Сінагава, гора Готэнъяма   Утагава Хиросигэ

Сінагава була першою станцією дороги Токайдо. Початком шляху, точкою відліку відстані, вважався міст Ніхонбасі, але для подорожніх, які вирушають у Кіото, Нара або Осака, прощання з Едо відбувалося в південно-західному передмісті східної столиці – в Сінагава. Хиросигэ часто зображував ці місця в різних серіях. На цій горі знаходився замок Ота Аокан.

На початку епохи Едо сім’я Токугава побудувала особняк Готэн, щоб тут жила наложниця, Тойотомі Хідейосі – Едогими. Тому гора була названа Готэнъяма, що в перекладі означає “Палацова гора”. Потім палац згорів, але назва залишилася. Восьмий сьогун Есимуне наказав посадити тут вишневі дерева. Це місце стало улюбленим для милування сакурою. Тут сакура розквітала раніше, ніж в інших районах Едо.

Після відвідин Японії “чорних кораблів” коммодора Перрі, за наказом уряду на узбережжі були зведені укріплення одайба, землю для них брали з гори Готэнъяма, що дещо змінило її вид. Це і передав Хиросигэ у цій гравюрі. У пізньому варіанті змінено колористичний лад гравюри. Передній план замість зеленого стає синім, відкоси берега забарвилися в жовті тони. Смуга заходу темно-фіолетова. Квадратний картуш придбав червоне забарвлення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Сінагава, гора Готэнъяма – Утагава Хиросигэ.