Синій кінь – Франц Марк

Синій кінь   Франц Марк

Однією з найбільш популярних і відтворюваних картин відомого німецького художника-авангардиста Франца Марка є “Синій вершник”. Це полотно стоїть осібно у творчості художника, виділяючись, в першу чергу, невловимим чарівністю і щирістю.

Кінь, зображений на картині, чимось схожий на міцного, сильного чоловіка в розквіті сил. Написана робота в оригінальній манері, властивій цьому художнику: ламані лінії, колір передає особливий сенс, що робить зображення дещо незвичним – не кожен день побачиш синього коня.

Колірне рішення, обраний художником, вельми оригінально. Фон картини “Синій кінь” грає не менш важливу роль, ніж головний її герой – синій кінь. Не існуючи окремо, ці два елементи з’єднуються воєдино, створюючи нову спільність.

Марк Франц завжди надавав особливого значення основних кольорів, використовуваних у своїй творчості: синій колір володіє силою і мужністю, але в той же час і духовністю; жовтий – жіночністю, м’якістю, чуттєвістю; червоний уособлює твердість, завзятість, але він знаходиться в символічному підпорядкуванні жовтого і синього, що ці кольори його пригнічують.

В роботі “Синій кінь” художник використовував велику кількість синіх відтінків, зробивши фігуру коня дуже сильною для сприйняття. Сам силует тварини теж виділяє експресію і міць. До картини Марка Франца не можна ставитися нейтрально – вона обов’язково викликає емоції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)