Сіверко – Ілля Остроухов

Сіверко   Ілля Остроухов

Вершина творчих досягнень художника. Панорамний пейзаж, в якому на основі скромного мотиву художнику вдалося створити монументальний і в той же час характерний образ среднерусской природи. Картина експонувалася на XIX виставці ТПХВ і була придбана Третьяковим, який вважав її кращою в своєму зібранні.

На картині зображена річка, робить вигин під відкритим небом. Ліс далеко представлений у вигляді темної маси. На передньому плані – піщана мілина, поросла травою з рідкими білими квітами. Яскраво видно брижі на воді від північного вітру під назвою “сіверко”. Особливо правдоподібно зображено небо – з високими хмарами у сірих тонах. Далеко острівець. Тиша. Ні людей, ні будівель. Розлив річки справляє враження її пріоритету над місцевістю. Самобутній куточок російської природи зображено “дивно вірно і скромно” .

Пріоритет темних тонів у картині – темне небо і його відображення у воді, темний ліс – створює відчуття неминучості того, що відбувається і що насувається бурі. Філософський і поетично обдарований пейзаж зображує кульмінаційний момент протистояння природних сил.

Фахівці вважають цю картину чи не єдиною справжньою удачею В. Остроухова в мистецтві. У ній виражається вся гама почуттів, яка охоплює людину при його зіткненні з природою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)