Сіяч – Вінсент Ван Гог

Сіяч   Вінсент Ван ГогСівач

Картина “Сівач” була створена Вінсентом Ван Гогом в 1888 році, за пару років до його смерті. Картина досить невелика за розмірами. На даний момент полотно зберігається в Нідерландах, в музеї, присвяченому творчості художника.

Ван Гог дуже любив людей, людський працю. Це улюблена тема у його творчості. На більшості його пейзажів можна помітити людину, яка чимось зайнятий. Прикладом такої картини служить “Поле тюльпанів”. За весь творчий шлях художником було написано кілька версій сіяча. На написання самого першого художника надихнула робота Мілле. Ван Гог не просто так зобразив саме сіяча, цей персонаж несе великий сенс. Сіяч символізує нескінченність.

За спиною у сіяча захід, сонце виконано дуже великим, воно немов німб для героя. Між героєм і сонцем є якась схожість, він сам ніби посланець сонця, що спустився з сонячним променям, щоб подарувати світові світло. Він не кидає землю насіння так само, як і небесне світило сіє своє тепло і світло. Відмінністю є лише те, що сонячні промені світять вгору, а рука людини – вниз. Насіння, кинуті людиною проростають у землі, так зароджується нове життя, тому йому і приписують нескінченність, яка представлена вічним відродженням всього живого в природі.

Дуже близько до глядача виросло дерево, з-за якого картина здається плоскою. Сонце вийшло дуже величезним, воно займає половину неба, яке черпає від нього жовті кольори. Ван Гог ніби поміняв кольору поля і неба місцями, небо сяє золотим світлом, а поле стало ліловим. У художника був свій особливий погляд на цей сюжет.

Ван Гог дуже швидко написав цю картину, він обійшовся без будь-яких начерків. Він дуже хотів якомога швидше написати цю картину, їм рухало величезне бажання зобразити цей сюжет. Він почав створювати картину відразу фарбою на полотні, без замальовок. Кожен черговий мазок надавав цій картині все більше фарб і пожвавлення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)