Сізіф – Тіціан Вечелліо

Сізіф   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Сізіф”. Розмір картини 237 x 216 см, полотно, олія. У Девкаліона був онук Еол, син якого, Сізіф, засновник Коринфа, був найхитріший з усіх смертних. Одного разу він відкрив місцеперебування Зевса річкового бога Асону за його обіцянку провести річку на Коринфську височина. Асон стримав своє слово, і забив зі скелі відомий джерело Пірени.

Зевс вирішив покарати віроломного Сізіфа і послав до нього Танатоса. Але хитрий цар закував її в міцні кайдани, так що жодна людина в країні не міг померти. Нарешті, прийшов бог війни Арес і звільнив Смерть, Сізіфа ж скинув у пекло. Але і тут Сізіф зумів обдурити богів. Він заборонив своїй дружині здійснювати по ньому похоронні жертви. Відсутність їх обурило все підземне царство, і Персефона дозволила Сизифу повернутися на землю, щоб нагадати недбайливої дружині про її обов’язки.

Повернувшись у своє королівство, хитрий король і не думав про повернення в пекло і знову весело зажив у своєму розкішному палаці. Одного разу, коли він сидів за столом, насолоджуючись багатими стравами, до нього несподівано увійшла Смерть і повернула його назад, в пекло. Там його осягаю покарання: він повинен був втягувати на високу гору величезну мармурову брилу. Лише тільки він досягав вершини і пробував зміцнити там камінь, той зривався і знову котився вниз, і нещасний злочинець знову марно приймався за свою важку роботу. І це тривало століття… досі ще марна, марна праця називається “Сізіфову”.

Пізній Тіціан розгорнуто ставить проблеми колористичної гармонії в живопису, а також і проблему створення виразної техніки вільного і точного живописного мазка. Мазок набуває особливого значення, він не тільки передає фактуру матеріалу, але його рух ліпить саму форму – пластику предмета. Величезна гідність творчого мови пізнього Тиціана в тому, що структура мазка дає зразок реалістичного єдності художнього і психологічного моменту.

Фактурно і виразно виліплена освітлена останніми західними променями сонця атлетична фігура, мускулисте тіло намертво злилося з кам’яною брилою, не поступаючись їй у твердості. Створюється просто фізичне відчуття зупинки плину часу і нескончаемости важкого марного праці античного героя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)