Скульптура – Едгар Дега

Скульптура   Едгар Дега

Ліпити маленькі воскові скульптури Дега почав в кінці 1860-х років, і, у міру того як погіршувався зір, художник все більше уваги приділяв саме цьому жанру. Теми скульптур Дега повторювали теми його картин – танцівниці, купальниці або скачуть жокеї.

Ці роботи Дега ліпив для себе, вони замінювали йому етюди, і лише деякі скульптури він доводив до кінця, а виставив за все своє життя тільки одну – “Чотирнадцятирічна танцівниця”. Зліплені з воску, ці скульптури були дуже крихкими і неміцними, однак після смерті Дега в його майстерні знайшли близько 70 збережених робіт, і спадкоємці художника перевели їх у бронзу, – сам Дега ніколи не працював з бронзою. Перші зразки цих скульптур з’явилися в 1921 році.

Багато років вважалося, що самі воскові скульптури, з яких робили виливки, не могли зберегтися, однак вони були виявлені в підвалі в 1954 році; як з’ясувалося, для відливання були використані спеціально зроблені дублікати. У наступному році всі воскові скульптури Дега були скуплені американським колекціонером Полем Меллоном, який, подарувавши невелику частину робіт Лувру, до цих пір залишається власником більшості з них. З кожної воскової скульптури було зроблено приблизно 20-25 виливків, таким чином, загальна кількість копій становить близько 1500. Деякі з них можна побачити у великих музеях по всьому світу, а подекуди, наприклад в Глипотеке Ню Карлсберг, Копенгаген, є їх повний набір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)