Скутий льодом – Джон Туоктмен

Скутий льодом   Джон Туоктмен

Американський художник, що тяжів до імпресіонізму, Джон Туоктмен мав неймовірну слабкість до зимових пейзажів. Як зазначав сам майстер, відтворення зимового пейзажу – це складна передача дуже тонкого природного стану, ледь вловимого настрою. Як відомо, художник був представником тонализма, напрямки, яке базується на передачі безмежно-вільного небесного простору або туману. Однак ця картина несе вельми віддалений відбиток тонализма, стосується лише області тонально-колірних рішень.

Картина зображує улюблений сюжет Туоктмена – закутий у кригу стрімке водний потік, багато снігу. Білосніжні замети плавно переходять до горизонту в біляві хмари, так що незрозуміло де закінчується земля і починається небесна гладь. Вузенька річечка, що біжить водою, “яка спотикається” про кам’яні засніжені пороги, “прорізає” полотно майже по діагоналі. Як яскраві плями на тлі цієї білосніжною пасторалі виділяються тоненькі зимові дерева, листя яких ріденька “горить” помаранчевими відблисками. Як і всі його “зимові” картини “скутий льодом” відрізняється неперевершеною тонкістю, малюючи своєму глядачеві справжню зимову казку.

Всі американські мистецтвознавці сходяться до думки, що спираючись на французький імпресіонізм і американський тонализм, Туоктмен зумів знайти власну манеру та стиль, взявши від цих двох провідних напрямів найцікавіше, “вдихнув” в чудові “живі” пейзажі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)