Сліпці – Аркадій Пластов

Сліпці   Аркадій Пластов

Пластів Аркадій Олександрович відомий радянський художник-живописець. Багато його картин присвячені життя бідних селян. Картина “Сліпці” викликає бурю емоцій і співчуття до тим бідним людям.

На полотні автор показав невелику селянську село. Хати старенькі, дерев’яні. На передньому плані ми бачимо відкрите віконце невеликого будиночка. З нього жінка щось дає хлопчику. Позаду нього стоять чоловік і жінка. В руках вони тримають кийки, і це їм допомагає пересуватися, так як вони нічого не бачать. Одягнені сліпі селяни дуже бідно. На ногах у них постоли.

Жінка в білій блузці і синьої спідниці, підв’язана фартухом. На чоловікові з грубого матеріалу штани і куртка. Можливо, хлопчик – це їх син або просто помічник-поводир. Він ходить і просить милостиню, щоб їм було що їсти. Він також бідний, в простій сорочці і протертих штанях. Біля нього стоїть кошик з вже раніше даної їжею. Далі по стежці видно ще дітей і домашню птицю. За сліпими стоїть маленький теля. Він уважно розглядає людей як ніби слухає їхню розмову.

З жовтуватим листя на деревах і траві можна зрозуміти, що зображена осінь. Від цього стає ще сумніше, так як скоро настануть холоди і, можливо, цій сім’ї ніде перезимувати.

Барвистість картини надають кольору, але сюжет дуже сумний. Життя у селян була нелегка. Ось це хотів донести до нас художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)