Сливовиця (Сливове бренді) – Едуард Мане

Сливовиця (Сливове бренді)   Едуард Мане

Вважають, що “Сливовиця”, або “Сливове бренді” – відповідь на картину Едуарда Мане “Абсент”, написану його другом, Едгаром Дега, теж імпресіоністом, але з індивідуальними підходами до процесу створення образів.

Соціальний статус ліниво сидить дівчата, “Сливовицю” не настільки важливий, основна увага зосереджена на її погляді, в якому змішані безглуздість і частка надії, що хтось скрасить її самотність, яке не зміг заглушити алкоголь.

Робота написана приблизно в 1877 році, сюжет для неї взято з самого пересічного паризького кафе, про що свідчить зливу, вимочений в бренді – незмінний атрибут закладів середнього рівня. На цьому моменті Мане не акцентує уваги, зобразивши сливу досить недбало, до того ж у первісному варіанті, на столику повинен був стояти келих з пивом. Замість Вікторини Меран, художник на цей раз запросив Еллен Андре, натурницю, яка позувала Дега при роботі над “Абсентом”.

Столик з мармуровою стільницею і грати на задньому фоні, дозволяють припустити, що картина створювалась в майстерні художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Сливовиця (Сливове бренді) – Едуард Мане.