Сливовий фруктовий сад Камэйдо – Утагава Хиросигэ

Сливовий фруктовий сад Камэйдо   Утагава Хиросигэ

На північний схід від святилища Камэйдо-тэндзин, який також відомий як храм Юсима-тэндзин в Едо, знаходився знаменитий сливовий особняк Сэйкеан і прославлений сливовий сад – Камэйдо Умэясики. Цей особняк був відомий завдяки великій кількості сливових дерев. Це місце раніше було резиденцією торговця кімоно Исэя Хикоэмон. Особливою популярністю користувалося сливове дерево у формі дракона, що згорнувся кільцем на землі, воно називалося Гарюбай.

Висота дерева досягала трьох метрів. Товщина коренів була близько півтора метрів, вони йшли під землю, а потім, на відстані, що виходили назовні, утворюючи новий ствол. Гілки спускалися на землю і, сплітаючись, знову піднімалися вгору. Це дерево і зобразив Хиросигэ, хоча на перший погляд здається, що показаний цілий сливовий сад. Територія, на якій росла зливу, була обгороджена, і споглядати її можна було не заходячи на територію саду. Саме цей лист зіграв певну роль в історії західної живопису.

Відомо, що Вінсент Ван Гог копіював її, вивчаючи образотворчі прийоми гравюри укійо-е Істотних змін колористичного рішення пізня гравюра не зазнала. Вона стала більш яскравою, ошатною. На тлі червоного західного неба чітко виділяються білі квіти сливи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сливовий фруктовий сад Камэйдо – Утагава Хиросигэ.