Слов’яни на Дніпрі – Микола Реріх

Словяни на Дніпрі   Микола Реріх

Картина “Слов’яни на Дніпрі” із серії “Початок Русі. Слов’яни” написана в 1905 році. У цей період художник інтенсивно працював над картинами з найдавнішої російської історії.

Біля крутого берега Дніпра стоять готові до відплиття розписні човна з дивовижними різьбленими прикрасами. Підняті важкі, наче вирізьблені з дерева, вітрила. Йде ділова розмірене навантаження товару.

У самої кромки води вишикувалися озброєні воїни, відбувається посадка в особливу човен, призначену для охорони судів. Високо над річкою в капище безліч людей, які стовпилися навколо ідолів. Просять захисту і допомоги у своїх суворих богів, моляться за родичів, які вирушають у довгу і часом небезпечна, повне несподіванок подорож.

Вдалині, на тлі вузької смужки неба, жевріють димки невигадливих жител південного слов’янського племені. Переконливо жваво, поєднуючи знання археолога та історика з фантазією художника-поета, Микола Костянтинович Реріх зобразив повсякденне трудове життя наших предків – русичів.

Невелике полотно Реріха сприймається, як значне монументальний твір. Художник використовує гармонію насичених звучних чистих кольорів: червоного, зеленого, вохристо-жовтого; чітко вимальовує контури предметів. Композиція розгортається вгору по площині картини, підкоряючись суворому спокійного ритму.

У руському літописі XII століття говориться про те, що з давніх часів берега річки Дніпра були заселені племенем полян: “Мали вони свої звичаї і закони своїх батьків, і перекази”. У картині зображена одна з сторін життя язичницьких слов’ян – збір данини князівською дружиною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Слов’яни на Дніпрі – Микола Реріх.