Смерть Германіка – Нікола Пуссен

Смерть Германіка   Нікола Пуссен

Ця картина, яка зіграла щасливу роль в житті Пуссена, була замовлена йому кардиналом Франческа Барберіні. Після неї популярність художника стрімко зросла. Багато сходяться в думці, що “Смерть Германіка” – одна з найзнаменитіших робіт Пуссена. У 1798 році англо-швейцарський художник Анрі Фюсли писав, що “однієї цієї картини було б достатньо, щоб зберегти ім’я Пуссена у Вічності”.

Дивно, але факт: Пуссен став першим з європейських художників, хто звернув увагу на цей містить у собі багато цікавих для живописця можливостей епізод античної історії – трагічну смерть Германіка. Герой картини, племінник і прийомний син імператора Тіберія, прославився своїми полководницькими подвигами, підкоряючи германські народи, за що був прозваний Германиком.

Полководця любили солдати і народ. Зростаюча слава Германіка розпалила заздрість у серцях його ворогів. Вони-то і наблизили його кончину, отруївши його. Словом, смерть Германіка – сюжет досить плідний, і дивно, що ніхто до Пуссена не спокусився на нього. Тим ціннішими для нас свідченням біографа, який повідомляє, що майстер обрав його самостійно, а не за чиєюсь вказівкою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Смерть Германіка – Нікола Пуссен.