Смерть інквізитор Педро де Арбуеса – Бартоломео Естебан Мурільйо

Смерть інквізитор Педро де Арбуеса   Бартоломео Естебан Мурільйо

При королі Фердинанді Арагонском посилився вплив інквізиції. У квітні 1484 року в Тарасоне кортеси Арагонського королівства, на таємній раді, що складався з покликаних королем осіб, посаду головного інквізитора Кастильського королівства була надана Томасу Торквемаде. Томас Торквемада призначив інквізиторами Сарагосской єпархії брата Гаспара Хуглара, домініканського ченця, і доктора Педро Арбуеса д Эпилу, каноніка митрополичої церкви.

Королівський указ наказував провінційним владі надавати їм допомогу Нові інквізитори протягом травня і червня здійснили кілька публічних та урочистих аутодафе і передали світському суду нещасних обвинувачених, які і були спалені. Ці страти все більше і більше дратували новохристиан Арагонського королівства, які очікували незабаром побачити поновлення серед них сцен, що відбувалися в Кастилії, де трибунал, встановлений всього три роки тому, згубив вже під управлінням фанатичних ченців і священиків тисячі жертв.

Арагонці побачили, що всі їх зусилля перешкодити установі серед них інквізиції марні, і вирішили пожертвувати одним або двома інквізиторами, щоб налякати інших. Вони були переконані, що після цієї події більше не буде сумнівів щодо народного настрою, що ніхто не дерзнет стати інквізитором, і сам король відмовиться від свого початкового наміру з боязні бунтівних рухів, які можуть вибухнути в Кастилії і Арагоні. “Коли проект вбивства змовниками був схвалений, стали шукати вбивць, щоб звільнитися від доктора Педро Арбуеса д Эпили, головного інквізитора Сарагоси. Їх замаху кілька разів не вдавалися. Педро Арбуес, сповіщений про намір, прийняв заходи, щоб менше наражатися на небезпеку.

Щоб убезпечити себе від ударів вбивць, інквізитор мав кольчугу під одягом і щось на зразок залізної шолома, прикритого круглим ковпаком. У момент вбивства В митрополичої церкви він стояв на колінах біля однієї з церковних колон, де тепер знаходиться аналой для апостола; поруч з ним стояв його ліхтар, а товста палиця була притулена до колони. 15 вересня 1485 року після одинадцятої години вечора, в той час, як канонік у вівтарній частині церкви читав ранкові молитви, Хуан д Эспераиндео, озброєний шпагою, наблизившись до нього, наніс йому сильний удар лезом по лівій руці. Відаль-Урансо, попереджений Хуаном д Абадиа, що треба бити в шию, наніс йому удар ззаду, розірвав закрепу головний броні, і зробив таку глибоку рану на голові, що інквізитор помер від неї через два дні, тобто 17 вересня. Слух про його смерть поширився по місту вже напередодні” “Фердинанд зумів отримати вигоду з цієї події для виконання своїх намірів.

Політичний розрахунок вселив йому, як і Ізабеллі, думка вшанувати пам’ять Арбуеса з деякого роду урочистістю, що сильно сприяло тому, щоб видати його за святого і оточити його особливим культом у церквах. Це сталося набагато пізніше, коли папа Олександр VII 17 серпня 1664 року зарахував Арбуеса до лику блаженних, як мученика за віру. А у свій час йому спорудили чудову гробницю, і його тіло було в неї покладено 8 грудня 1487 року. “

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Смерть інквізитор Педро де Арбуеса – Бартоломео Естебан Мурільйо.