Смерть Клеопатри – Гвідо Рені

Смерть Клеопатри   Гвідо Рені

Картина майстра болонської академічної школи живопису Гвідо Рені “Смерть Клеопатри”. Розмір картини 124 x 94 см, полотно, олія. Клеопатра, остання цариця Єгипту з 51 року, з династії Птолемеїв. Розумна й освічена, Клеопатра була коханкою Юлія Цезаря, після 41 року – Марка Антонія. Після поразки у війні з Римом і вступу в Єгипет римської армії Октавіана покінчила життя самогубством.

Вважається, що після невдалої спроби спокусити своєю красою Октавіана, Клеопатра отруїлася отрутою або, бути може, приклала до грудей отруйну змію. Після смерті Клеопатри Єгипет був перетворений у римську провінцію. Образ Клеопатри отримав відображення в літературі і мистецтві.

Трагічна смерть Клеопатри викликала у Горація почуття подиву до розвінчаною цариці: “non humilis mulier” – говорить він про неї в знаменитій 37 оді I книги. Мумії Марка Антонія і Клеопатри знаходяться в даний час в Британському музеї в Лондоні. У 1892 році був знайдений в Олександрії уламок колосальної подвійний статуї, зображувала Антонія і Клеопатру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)