Смерть Офелії – Ежен Делакруа

Смерть Офелії   Ежен Делакруа

Офелія – персонаж трагедії Вільяма Шекспіра “Гамлет, принц датський”, кохана Гамлета. Напередодні своєї смерті Офелія мала довгий, важкий розмова з Гамлетом, повернула йому всі подарунки, що дуже обурило його. В результаті цього бурхливого розмови Офелія вирішила, що Гамлет зійшов з розуму.

Вийшовши до батька, вона вимовила: “Будь обаянья розум загинув, соединенье знанья, красноречья…”

Пізніше, коли Офелія дізналася, що Гамлет вбив її батька Полонія, вона сама зійшла з розуму. Потім всі дізнаються, що Офелія загинула: “…Вона розвісила свої вінки, підступний сук зламався, і трави, і вона сама впали в ридающий потік. Її одягу, розкинувшись, несли її, як німфу; вона між тим обривки пісень співала, як якщо б не чула біди або створенням, народженим у стихії вод; так тривати не могло, і одеянья, важко упившись, нещасну від звуків захопили в трясовину смерті.”

Це одне із самих поетичних описів смерті в англійській літературі. Шекспір точно не каже, що стало причиною смерті – то це нещасний випадок, то вона вчинила самогубство, тому загибель Офелії ось вже багато століть є предметом нескінченних суперечок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Смерть Офелії – Ежен Делакруа.