Смерть Сенеки – Жак Луї Давид

Смерть Сенеки   Жак Луї Давид

Художник написав картину на відомий сюжет з приводу смерті римського філософа, поета і державного діяча Сенеки. Сенека належав до стану вершників. На прохання матері майбутнього імператора Нерона став його вихователем. З юності Сенека захоплювався філософією.

Під час правління імператора Калігули входить в Сенат, швидко стає популярним оратором. Слава оратора й письменника Сенеки збуджує заздрість імператора так, що той хотів убити його, якщо б не вмовляння однією з наложниць. В роки правління імператора Нерона стає його першим радником.

Вплив Сенеки на імператора було величезне. Пізніше він отримує найвищу в імперії посаду консула, стає дуже багатим. Нерон вмовляє своїх радників Сенеку і Бурра побічно брати участь у вбивстві своєї матері Агрипини. Після цього злочину відносини Сенеки з імператором стають все більш напруженими. Пізніше Сенека подав у відставку і все своє майно залишив імператору Нерону. Нерон, відчуваючи величезний вплив Сенеки в суспільстві, заважає йому, вирішує прибрати свого вихователя і радника. Сенека був засуджений до смерті, але мав право вибрати спосіб відходу з життя.

Сенека вирішив покінчити життя самогубством. Незважаючи на вмовляння чоловіка, його дружина Пауліна вирішила піти разом з ним. Вони обидва порізали собі вени на руках. У Сенеки, який був вже старий, кров текла повільно, і він порізав вени і на ногах. Бо смерть все не приходила, Сенека попросив лікаря дати йому отруту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)