Сніданок – Клод Моне

Сніданок   Клод Моне

Робота “Сніданок” – картина раннього творчості Клода Оскара Моне. Не дивлячись на відносно молодий вік, в якому написав полотно імпресіоніст Моне, його “Сніданок” вийшов досить добротним, реальним і по-сімейному теплим. В цілому полотно практично фотографично, за винятком деяких похибок у зображенні дитини, навколо якого крутиться ранкова трапеза. В оповіданні звичної для героїнь сцени багато тонко помічених дрібниць в обстановці кімнати, жіночих нарядів другої половини XIX століття і традицій.

Для занурення глядача в ауру теплої сімейної обстановки, пов’язаної з нелегкою, але солодкий, завданням годування малюка, Моне застосував безпрограшне поєднання суворої обстановки і манірних дам з безпосереднім і милою дитиною. Наявність теплого і безпорадного по суті хлопчаки розчулює і обеззброює няню, що стоїть поруч матінку і юну служницю. Втім, розчулення вривається в серця самих шанувальників творчості Клода Моне. Приковує увагу скрупульозна увага до дрібниць в інтер’єрі кімнати.

Дерев’яні стільці, швидше конструктивного дизайну, ніж декоративного, виглядають дуже гарними і дорогими. В лініях стільців і пуфа ще дотримана витіюватість, але вже присутній мінімалізм настає модерну. В інтер’єрі багато коричневих і шоколадних квітів. Лише деякі деталі, зокрема настільна лампа з кераміки, скатертину і світле вікно, написані відтінками сіро-білої суміші. Здаються похмурими дами в темних одежах. За винятком, зрозуміло, рум’яного пустуна з білої пелюшкою на грудях.

Зверніть увагу на тюль фіранки. Він має складний малюнок, прописаний з ювелірним терпінням. Такого ж уваги удостоїлися ранкові страви і їх різноманітність. На столі запропоновані і грона стиглого винограду, і асорті печива на блюді, і білі курячі яйця в оригінальних підставках, соуси в графинах і свіжа газета на додаток до трапези. Хочеться сподівається, що сніданок юного аристократа вдався на славу під пильною увагою Клода Моне і няньки, і матінки, і численних глядачів різних епох. Шанувальники таланту живописця, принаймні, давно оцінили добротність трапези і не менш багатої палітри полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)