Сніданок на траві – Клод Моне

Сніданок на траві   Клод Моне

У 1865 році знаменитий французький художник Клод Моне створив одну з найвідоміших своїх робіт “Сніданок на траві”. Він є одним із засновників імпресіонізму, так як саме його картина поклала початок такого художнього напряму, також він вніс величезний внесок у розвиток живопису в Європі.

На написання картини даної картини художника надихнула однойменна картина Едуарда Мане, написана в 1863 році. Картина Едуарда викликала багато невдоволень і скандалів, так як на картині зображена оголена жінка, поруч з якою вальяжно сидять двоє чоловіків, милуються її тілом. У той час така тема вважалася невимовно зухвалою.

Клод почав писати свою версію твору з начерків, які він писав з мальовничих видів лісу Фонтенбло, де він також написав безліч прекрасних картин, таких як “Дорога на Бас-Бро, Фонтенбло”. Людей же художник писав уже в майстерні. На завершення полотна художник майстерно вписує в дивний пейзаж силуети відпочиваючих людей.

На картині глядач бачить групу людей знатного походження, вирішила відпочити на природі, влаштувати пікнік під високими густими деревами лісу. При уважному розгляді картини на близькому дереві можна помітити серце, вирізане на корі ножем, цей знак натякає на романтичний настрій художника, у якому він перебував на момент написання полотна.

Моне був майстром по світлотіні. Все в картині пронизане сонячним світлом, яке проникає на галявину крізь листя дерев. Художник довго намагався знайти баланс світла, тому його так багато на картині. Світло всюди, підкреслює кожну складочку на жіночих сукнях, відображається у листі і стовбурах дерев.

На жаль, художник так і не зміг закінчити написання цієї картини, так як при її створенні він займався ще й іншими картинами, а в 1878 році йому нічим було заплатити за житло, і він залишив цю картину в заставу. Через кілька років він все ж спробував продовжити роботу над картиною, але деякі її частини були зіпсовані вологою, тому художник просто відрізав пошкоджені частини полотна, тим самим він відкинув більшу частину своєї задумки, залишивши лише її частина, яка на сьогоднішній день знаходяться в Луврі. Нарис картини, виконаний Клодом Моне, зберігається в Москві, в образотворчому музеї імені Пушкіна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сніданок на траві – Клод Моне.