Сніданок сліпого – Пабло Пікассо

Сніданок сліпого   Пабло Пікассо

Дуже складно сказати, що стало причиною “блакитного періоду” творчості великого майстра. Молодий юнак, трохи за 20, Пабло Пікассо був занурений у драматичні, трагічні думки, які він з притаманною йому експресією висловлював на полотні.

Деякі дослідники вважають, що причина таких песимістичних настроїв – самогубство кращого друга Карлоса Касагемоса, художника-початківця. Разом з ним Пікассо мріяв підкорити і потрясти весь мистецький світ, малюючи щасливе майбутнє. Славу визнання судилося здобути тільки Пікассо. Ця втрата справила на Пікассо колосальний вплив і втягла його в тривалу депресію, з якої його виведе лише нове амурна захоплення роки потому.

Всі роботи даного періоду об’єднані не тільки єдністю похмурих настроїв і гарних образів, але і колірною палітрою і технікою. У роботах переважають блакитні, сині, чорні, сірі тони, а манера близька реалізму, як ніколи в творчості Пікассо.

“Сніданок сліпого” з першого погляду вражає своєю безвихіддю. Герой картини – сліпий юнак, оточений численними бідняцькими предметами, які ще більше підкреслюють трагічність його положення.

Головні акценти полотна зосереджені на очах і руках героя. Автор не промалював незрячі очі молодої людини – це лише затемнені западини, які яскраво і лаконічно демонструють темряву, в яку навіки занурений юнак. Далі, погляд перекладається на тонкі і довгі пальці. В одній руці сліпий тримає невеликий шмат хліба, другий же, намагається на дотик дотягнутися до глиняного глечика.

Бідний стіл, на якому немає нічого, крім порожньої тарілки і глечика, щемливої тугою відгукується у серцях глядачів. Безпорадність, злидні, смуток, а головне вимушене самотність – головні лейтмотиви картини.

Синя палітра створює якийсь відчужений настрій і ще більше підкреслює блідість обличчя героя.

Знаходяться ті мистецтвознавці-дослідники, які бачать у цьому юнакові самого художника. Слід пам’ятати, що в момент написання Пікассо було всього 22 роки. Мешкав він тоді в Барселоні і відчував виняткову потребу. Можливо, через сліпий погляд молодої людини, майбутній всесвітньо визнаний майстер прагнув показати свої переживання і трагічні думки, котрі поїдали молодого Пікассо в ті нелегкі роки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)