Сніданок в майстерні – Едуард Мане

Сніданок в майстерні   Едуард Мане

Однією з особливостей творчості Мане є повна свобода при визначенні жанру – рафіновані та суворі правила академічної школи здавалися йому нудними. Саме тому ми можемо знайти багато робіт пензля майстра, які складно зарахувати до якогось одного певного жанру. Такою картиною є і “Сніданок в майстерні”.

Головний герой картини – Леон Коэлл Леенхофф, таємний син художника. Народжений поза шлюбом вчителькою музики Сюзанною, яка давала уроки рідного брата Мане, син ніколи не був визнаний художником, хоча через деякий час живописець узаконив відносини з його матір’ю.

Розглядаючи цю роботу, можна побачити тут і елементи портрета, і сімейне побутову сцену, і натюрморт. Завдяки сміливому підходу до форми – художник обрізав краю картини, ми можемо порівняти полотно з миттєвим фотознімком. Ось пройде ще одна мить, і всі персонажі, застиглі на секунду, продовжать займатися своїми справами.

Молодий юнак розташований на передньому плані в центрі картини. Він задумливо дивиться вдалину, стоячи спиною до столу і батькам. Обличчя його висветлено, губи стиснуті, а задумливий погляд.

Колорит полотна поєднує в собі коричневі, зелені, сірі, чорні і білі тони. Кульмінаційним кольором композиції є жовтий – він і як би організує, що зв’язує весь простір картини.

Незважаючи на певну побоювання, картина була прийнята Салоном до виставки, але багато глядачів викликалися про неї дуже неоднозначно – змішання жанрів і поєднання елементів викликала критику на адресу картини. Однак більшість схилялася до думки, що робота дуже гармонійна і кожна деталь знаходиться на своїх місцях.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сніданок в майстерні – Едуард Мане.