Сніданок з чорничним пирогом – Віллєм Хеда Клас

Сніданок з чорничним пирогом   Віллєм Хеда Клас

У XVII столітті в Голландії дуже багато художники створювали натюрморти, причому в їхньому середовищі існувала спеціалізація: один зображував квіти, інший – посуд, третій – музичні інструменти. Віллем Клас Хеда писав однотипні натюрморти протягом декількох десятиліть, принаймні вони датуються 1631 , так і 1651.

За такий тривалий час роботи в одному жанрі художники досягали вражаючої досконалості в техніці передачі фруктів, овочів, фактури тканини, предметів з металу і скла, води в келихах. Натюрморти з їжею називалися “onbijtjes” . Попит на подібні натюрморти був дуже великий.

На початку 1630-х Хеда став писати їх, використовуючи досить консервативні канони своїх сучасників – Флориса Клес ван Дейка і Николаеса Гиллиса. Він також має стіл строго паралельно площині картини, тобто задній стіні кімнати. Тим не менш певне пожвавлення в композицію своїх натюрмортів художник вніс. Так, біла скатертина у нього закриває не весь стіл, а тільки частину. Тим самим він уникає монотонності фону.

Примітно багаторічна пристрасть Хеда до тим же предметів. Кубок, келих, чарка, дамаський клинок, кишенькові годинники з відкритою кришкою і разюче точно виписаним механізмом – все це відтворено з безсумнівною любов’ю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Сніданок з чорничним пирогом – Віллєм Хеда Клас.