Снігуронька – Михайло Врубель

Снігуронька   Михайло Врубель

Широко відомий великий російський постімпресіоніст Михайло Врубель використовував особливу техніку написання картин, яка вражає дослідників і шанувальників його творів.

Ретельний підбір фарб, напружений колорит, фантастичні сюжети його робіт дарують глядачеві абсолютно неземні емоції. Безліч робіт Врубеля пов’язані з образом Надії Іванівни Забели. Вона була його музою, багато пов’язувало художника і актрису, багато раз зображував він її на своїх полотнах.

Моделлю для образу Снігуроньки на однойменній картині теж стала Надія Забела. Це одна із самих барвистих зображень актриси. Розпущене волосся, ледь прикриті очі, ледь помітна посмішка: видно, що цей образ особливо імпонує художнику.

Прекрасно передана на картині казковість зимового лісу вдалася художникові завдяки використанню синюватих відтінків при написанні тіней. Снігуронька на тлі ялинових гілок, покритих пухнастим снігом, виглядає господинею, вона не боїться ні холоду, ні темряви.

Протягом усього життя художник не переставав перетворювати образ своєї дружини не тільки на картинах, але і в житті. Михайло Врубель постійно оновлював її гардероб, додаючи в нього різні кольори. Надія Іванівна завжди допомагала чоловікові знайти натхнення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)