Собор у Солсбері – Джон Констебл

Собор у Солсбері   Джон Констебл

Влітку 1820 р. Констебл разом з сім’єю гостював у свого одного архідиякона Джона Фішера в Солсбері, де, поряд з багатьма начерками і етюдами видів Солсбері, художником були виконані кілька картин з зображенням знаменитого готичного собору.

У наступні кілька років неодноразово Констебл повертався до цього мотиву, зображуючи собор з різних ракурсів. Дивовижна варіативність цих творів красномовно свідчить про талант майстра, про його вміння вловлювати вислизаючу красу моменту, нюанси настрою. Як і при написанні інших пейзажів, Констебла займає зображення одного і того ж об’єкта в різну погоду і при різному освітленні.

Багаторазове повторення вигляду собору у Солсбері, як і створення варіацій на інші теми, свідчить про бажання художника запам’ятати щось швидкоплинне, зафіксувати мінливість навколишнього світу. Картина чітко ділиться на два плану – темний передній і світлий задній, на якому зображений сліпуче білий собор.

Обраний в картині ракурс примітний тим, що дерева створюють додаткове оздоблення собору і, подібно “Автопортрету” Хогарта, виникає семантична гра “картини в картині”. Фігури чоловіка, який вказує на собор тростиною, і його супутниці зображують єпископа і його дружину. Враження сільській ідилії підкреслюється фігурками корів, мирно жують травичку на лузі або п’ють воду з маленького ставка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Собор у Солсбері – Джон Констебл.