Собор Василя Блаженного – Аристарх Лентулов

Собор Василя Блаженного   Аристарх Лентулов

У цьому панно представлена дійсна декоративна щедрість колірної палітри. На ньому зображено будівлю, разъятое на обсяги і межі в дусі кубофутуризму. Вони викладені на площині і наповнені по-лентуловскими яскравими відтінками, за рахунок чого картина набуває подвоєну звучність.

Знаменитий собор Василя Блаженного, розташований в Москві на Червоній площі, виявляється розташованим на площині полотна в манері кубофутуристів. Він весь на увазі – зі своїми “танцюючими” куполами, які покриті зірками і візерунками, має закомари, прикрашені пелюстками і орнаментом, з аркадами, вікнами, наличниками, покритими багатою розписом. На перший погляд це “освіта” нагромаджується, воно охоплено динамікою зростання освіту і уподоблено казковому миражу, який постійно коливається і змінюється. Але в сюжеті полотна є своя логіка і образний зміст.

Створюється враження, ніби художник сперечається з творцями храму Ст. Блаженного і прагне перетворити його в візерункове, хитромудре і одночасно урочисте будова, свого роду площадное диво, в певний символ Росії.

У створенні такого способу бере участь і примитивистская театралізація, ярмаркова видовищність, і ведення звукових асоціацій шляхом ритмічно організованих зрушень форми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Собор Василя Блаженного – Аристарх Лентулов.