Содомское самозадоволення невинної діви – Сальвадор Далі

Содомское самозадоволення невинної діви   Сальвадор Далі

Перед вами полотно сюрреаліста Сальвадора Далі. Це дивна робота з цікавою історією. Вона кілька биографична і, як припускають критики, уособлює протест і помста автора рідній сестрі Анні Марії у відповідь на книгу, написану нею в 1949 році. І так, передісторія полотна йде в далеку юність Дали, коли його сестра була єдиною музою художника. Анна Марія була моделлю для талановитого брата, залишаючи слід у його творіннях. В найбільш непередбачувані ракурсах, позах і темах була присутня дівчина в картинах старшого брата і наставника після смерті їх матері.

Однією з них стала “Фігура біля вікна” 1925 року. Художнику ледь виповнився 21 рік, але загадковий сюрреалізм і впізнаваність його техніки вже була присутня в оповіданні сюжету. Легка, невагома палітра, відчинене вікно, безтурботне цікавість героїні і пейзаж іспанського Кадакеса перемішалися в композиції.

Унікальний тандем майстра і його моделі існував аж до моменту об’явлення Дали підпису в одній зі своїх робіт на адресу матері. “Деколи я плюю на портрет власної матері, і це приносить мені задоволення”, – написав автор, чим викликав гнів і образу Анни Марії, назавжди розірвавши незриму нитку зв’язку і любові з молодшою сестрою. Одруження на Гала остаточно збудувала стіну нерозуміння між художником і його колишньої музою. Ревнощі застила очі Марії Дали, що відображено в автобіографічному творі 1949 року “Сальвадор Дали очима сестри”.

Есе про ставлення до деяких живописцям, яке колись писав Сальвадор, сестра включила в свої мемуари. Там же вона висміювала сюрреалізм Дали, його “маску”, що приростає до нього, талант і якість робіт. Докір на адресу таланту брата заронило насіння образи, що згодом стало причиною помсти. Вилився акт відплати у створення вульгарною картини, в якій імовірно, зображено Анна Марія.

Полотно “Содомское самозадоволення невинної діви” узагальнюється експертами з ранньою роботою автора, присвяченій його сестрі. Тут деякі елементи, які в загальній масі деталей губляться, але, все ж, видають якусь схожість “Фігури біля вікна” 1925 року “Діви” 1954-го. Це волосся і пейзаж порту за вікном, атмосфера вирваного з контексту буття шматочка інтер’єру, спокійна гамма. Розпуста, що творив у роботі Дали, завуальований. Не знай, наскільки вульгарним був автор і сміливим у сексуальних фантазіях, можна інтерпретувати роботу, як натяк на любов до гіпсу і архітектурі. Білі роги нагадують уривки якоїсь конструкції з гіпсу або кераміки.

Разриваемое на частини тіло – сміливе рішення Сальвадора зробити боляче юної героїні. Метал перил, розрізненість стегон, несумірність сторонніх тіл, які проникають в крихке істота – все кричить про схильність жінки до розпусних ігор та невгамовної пристрасті. Ці спущені білі панчохи і латки на п’ятах, стоптані еспадрільї і скуйовджене волосся говорять про нещодавній грі в любов наодинці з собою самотньою, бідній, недоглянутою жінки. І ось тепер свобода від прелюдій, придуманої любові, самозадоволення, а незаймане тіло, що втратила пружність груди і тонкі руки віддаються знемозі і порожнечі. А завтра знову зім’яті простирадла… І якщо це образ сестри, то він ранить своєю вульгарністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Содомское самозадоволення невинної діви – Сальвадор Далі.