Соломія з головою Іоанна Хрестителя – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Соломія з головою Іоанна Хрестителя   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина італійського художника Караваджо “Саломея з головою Іоанна Хрестителя”. Розмір картини 116 x 140 см, полотно, олія. На картині живописцем зображені, імовірно, танцівниця Соломія, Іродіада і Ірод Антипа. Іродіада була заміжня за своїм дядьком Філіпом і мала від нього вже дорослу дочку Соломію, але захопилася злочинної зв’язком з братом чоловіка, галилейским царем Іродом Антипою.

Ця любовна зв’язок справила на всіх мешканців Галілеї важке враження; народ глухо нарікав, але не смів висловити своїх почуттів. Тоді месником за зганьблений моральний закон виступив Іван Хреститель, який сміливо з’явився до тирану і висловив йому гіркий докір. Ірод Антипа, не виносячи викриттів за незаконну зв’язок з Іродіадою, уклав Іоанна Хрестителя темницю, де провісник Ісуса Христа і став жертвою злоби Іродіади. Соломія так добре танцювала для царя Ірода Антипи, що він присягнув виконати будь-яку її прохання.

Її мати, Іродіада, яка шукала можливість помсти Іоанну Хрестителю, переконала Соломію вимагати у Ірода голову Іоанна Хрестителя. Ця картина є останньою роботою художника Мікеланджело Мерізі да Караваджо, написаної протягом останніх трьох років його життя, можливо закінчена живописцем в Неаполі, де він проживав з 1609 до 1610 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Соломія з головою Іоанна Хрестителя – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.